Art Expo New York один з найбільших майданчиків для презентації і продажу мистецтва. Ця виставка проходить щороку на початку весни, в Мангеттені в досить престижному місці Пірс 94, це виставкові площі площею понад 40 000 м’ на березі річки Гудзон. У цій виставці можуть прийняти участь, як галереї так і художники особисто, можна обрати місце виставкового боксу і площу. Тут представлений живопис, графіка, фотографія, скульптура, кераміка, скло, багато різних технік і також прінтів. Оскільки це виставка продаж, участь можуть взяти всі бажаючі тому тут можна побачити дуже різне мистецтво і з різних країн.

New York

Оскільки я весь час була біля своїх робіт я не мала можливості побачити що відбувається в інших рядах виставкового майданчика, але зрозуміла, що усе-таки велике значення має розташування твого виставкового боксу, бо людей багато приходить, а йдуть вони основними алеями, а після кількох годин споглядань мистецтва люди перестають його сприймати і багато просто проходять мимо.

Art Expo New York

В нас було досить хороше розташування, це була галерея з різними українськими художниками і я серед них, також там були роботи мого батька, фотографії мого брата і акварелі моєї мами. В подібній виставці я брала участь перший раз, було цікаво спілкуватись з людьми, багато людей висловлювали своє захоплення, деякі зупинялись поспілкуватись про мистецтво, а дехто підходив строго по діловому, торгуючись про ціну. Був такий чоловік який повертався чотири рази, йому дуже сподобалась батькова робота. Це був дуже цікавий досвід спілкування, також мене вразило, що було досить багато російсько мовних людей, які вже давно живуть в Америці, а тут вони могли поспілкуватись або ж підтримати і купити російське мистецтво. Мені здається було досить багато художників з Росії але що приємно, що з України також трохи було.

Багато художників ходили і роздавали свої візитки, запрошували до співпраці, також різні фірми та агентства. Ще було приємно, що то був період після майдану і багато людей висловлювали свою підтримку Україні, або співчували, бо чули в новинах про події в Україні, навіть ті росіяни, що там були висловлювали своє захоплення нами!!!! Це було приємно!!!

Ось ця художниця була навпроти нашої галереї, вона представляла дуже великі картини квітів і продала досить багато картин за десятки тисяч доларів. Вона була з Канади і розповідала, що там де вона живе багаті люди будують дуже великі будинки, а потім їх потрібно якось заповнити, щоб не було так пусто, тому вона малює такі великі картини.

Art Expo New York

Коли закінчилась виставка Art Expo New York всі почали активно збиратись і пакувати ті картини що не продались на відправлення, дехто відправляв їх дуже далеко, як наприклад я. Але проблема в тому, що в неділю ввечері я була не готова до того що потрібно буде все забрати і що в ночі не буде охорони. То був жахливий момент, я ледве себе опанувала і почала благати адмістрацію про допомогу, мені не було до кого звернутись, я нікого не знала, я була дуже самотня і ледве стримувала сльози. Але світ хоч і жорстокий але не без добрих людей, якийсь хлопчина допоміг мені донести роботи в приміщення адмістрації і там вони були до ранку. А наступного дня моя подруга що живе в Нью Йорку допомогла мені викликати службу доставки “Міст” і я відправила ті роботи кораблем назад в Україну. Цей працівник служби “Міст” був для мене, як явлення ангела з неба, я ледве його дочекалась, простоявши на холоді три години, бо через затори він не міг доїхати.

Art Expo New York

Отримавши великий досвід участі в таких виставках і будуючи там сама я зрозуміла що на цьому величезному майданчику Арт Експо Нью-Йорк дуже важливо щоб зорі зійшлись і ти зустрівся з тими людьми з якими потрібно, бо це як лотерейний квиток, ти не знаєш що тебе чекає. Але все ж участь у таких масштабних виставках є корисною, адже ти маєш можливість побачити свою творчість на фоні інших, побачити свої твори в контексті світового мистецтва, познайомитись з новими людьми, вийти зі своєї зони комфорту і відчути себе частинкою цього величезного механізму.